Ośrodki sanatoryjno-wypoczynkowe

Adres: ul. Lorentowicza 8, 87-720 Ciechocinek

Strona WWW: www.sanatoria-ciechocinek.pl/

tel: +48 54 283-42-61

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ośrodek położony jest w centrum dzielnicy sanatoryjnej Ciechocinka - jednego z najsławniejszych miast uzdrowiskowych w Polsce. Specyficzny mikroklimat, wytwarzany jest przez znane w całej Europie tężnie, które są naturalnym inhalatorem uzdrowiska. Ciechocińskie tężnie zostały zbudowane w latach 1824 – 1859, a działają na zasadzie odparowywania wody solankowej, zawierającej cząsteczki jodu i bromu oraz ozon. Ów mikroklimat bardzo dobrze wpływa na drogi oddechowe, chorym z zaburzeniami tarczycy oraz znakomicie reguluje ciśnienie krwi.

W ośrodku, leczone są choroby narządu ruchu, układu krążenia, układu oddechowego, schorzeń reumatycznych i cukrzycy. Dodatkową atrakcję stanowią organizowane za dodatkową odpłatnością wycieczki do: Torunia, Lichenia, Raciążka, Nieszawy, Kruszwicy, Inowrocławia. Oprócz tego organizujemy wieczorki taneczne, koncerty, wycieczki po Ciechocinku. Sanatorium oferuje wygodne pokoje 1 i 2 osobowe z łazienkami i wyżywieniem. Przy obiekcie znajduje się park o powierzchni 1,5 ha., gdzie można wypocząć podczas spacerów.

Ośrodek ma podpisany kontrakt z NFZ na realizację turnusów sanatoryjnych. W ofercie znajdują się: pobyty sanatoryjne oraz pobyty wczasowe dla osób pełnopłatnych. Przy sanatorium funkcjonuje Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Zakład Rehabilitacji Leczniczej.